Dušan Jurkovič: tvořivé listy

Výrobce: Moravská galerie (ČR)
Kód: Mg1
Dostupnost: Skladem
49 Kč
"Dušan Jurkovič: tvořivé listy" je čtvercová rozkládací brožura o hraně 13,5 cm. Kromě aktivit, které vidíte na obrázcích, obsahuje i slovníček pojmů, kde je vysvětleno, co to je dispozice, folklór, malovaný ornament, florální secese a další pojmy, související s tvorbou Dušana Jurkoviče. Součástí je i stručný popis jeho tvorby a života (text jsme pro vás přepsali níže) a stylizovaná mapa budov, které Jurkovič navrhoval.

Autorkou brožury i fotografií níže je Jitka Petřeková.

Dušan Jurkovič (narozen 1868 v Turé Lúke, Myjava, zemřel 1947 v Bratislavě).
Významný představitel secesní architektury pocházel ze Slovenska a celých 20 let žil v Brně. Roku 1919, po vzniku samostatného Československa, se navrátil na Slovensko a žil v Bratislavě. Byl architektem, návrhářem interiérů, etnografem a urbanistou. Představitel tzv. národního stylu v moderní architektuře první poloviny 20. století vytvářel velice osobitý styl vycházející z lidových vzorů. jeho realizace se objevují po celém území Česka a Slovenska. Studoval ve Vídni a jako Josef Hoffmann byl ovlivněn stavitelskou koncepcí profesora Otto Wagnera, myšlenkami hnutí Arts and Crafts a progresivní britskou architekturou. Také podobně jako Josef Hoffmann uznával tradiční lidové stavitelství a umělecké řemeslo jako inspirační zdroj pro svou tvorbu. Kombinoval pestré folklórní motivy a prvky geometrické secese v celé škále barevných variací. Ve svých pracích rád používal dřevo, proto je dnes často nazýván básníkem dřeva. Vždy dbal na vysokou kvalitu zpracování návrhu i vlastního provedení stavby, nebo nábytku. Jurkovič ve své práci zohledňoval především účelnost, úspornost, praktickou stránku, ale také celkovou atmosféru a prostorové dispozice místa.
Věk: 4 +
Doplňte

Doplňte

ornamenty barvou.
Uprostřed:

Uprostřed:

vystřihněte motiv, nalepte na prázdnou stranu skládačky a libovolně dokreslete.
Zrcadlově

Zrcadlově

přemalujte tento ornament do prázdné čtvercové sítě.
Vlevo:

Vlevo:

dokreslete chybějící části interiéru Jurkovičovy vily.
Mapa

Mapa

Jurkovičových staveb.
Dšan Jurkovič

Dšan Jurkovič

za jedním ze svých vzorů.
Skládačka se

Skládačka se

dá - jak jinak! - bezvadně poskládat...
V životopise

V životopise

jsou označena slova a spojení, která najdete ve slovníčku.
Skládačka

Skládačka

v celé své kráse.
Rozpoznáte,

Rozpoznáte,

o jaké motivy se jedná? A ano, klidně si je můžete vymalovat!
25.05.18 07:52
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Slouží po předchozí domluvě i jako výdejní místo.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
+420 705114823
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.

TOPlist
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one