Kuna yala - strategická stolní hra Djeco

Výrobce: Djeco (Francie)
Kód: Dj88
Dostupnost: Skladem
344 Kč
Vašim úkolem je vytvořit hejno "vašich" rybek. Ovšem musíte hlídat spoustu věcí - soupeřův žralok vám může rybku sníst, a když se ocitnou vedle sebe tři rybky se stejným pozadím, udeří na ně rybí prokletí, a všechny tři umírají (otočí se rubem nahoru). Hejna rybek se združují kolem korálových útesů, a kdo má korálů nejvíce, dostává navíc chobotnici, když ji někdo z hráču otočí. Body se počítají za všechny "vaše" rybky, ať už jsou ve vašem nebo v cizím hejnu, za každou chobotnici a za žraloky.

Mimochodem, víte, že Kuna Yala je indiánské etnikum, které v Panamě obývá autonomní území na pobřeží Karibského moře?

Design: Charlotte Gastaut
Koncept: Antoine Rabreau
Obsah krabice:

Obsah krabice:

104 karet (64 ryb, 22 korálů, 8 žraloků, 10 chobotnic), 4 velké karty druhů ryb a pravidla.
Ve hře figurují

Ve hře figurují

čtyři různé rybky na různých pozadích...
Z této čtveřice

Z této čtveřice

si vyberete jednu rybku (tak, aby to spoluhráči neviděli!) a ta určuje, jaké rybky budete sbírat.
Za karty

Za karty

otočené rubem nahoru nemáte nic, ale jsou i tak hezké!
Rozehraná hra.

Rozehraná hra.

Hráli jsme si za vás
Hra se u nás ani neohřála a hned jsme si ji museli zahrát. Všechny nás bavila! Ukázalo se, že je výhodnější "sbírat" dvě různé rybky, protože to může zmást soupeře. To byla moje taktika a většinu hry si moji dva spoluhráči mysleli, že sbírám jinou rybu, barvu jsem přiznala až koncem hry, kdy jsem se snažila rychle nasbírat nejvíc svých rybek. Dcera zvolila strategii žraloků a chobotnic - na konci hry totiž hráč získá za každou chobotnici ve svém hejnu bod a dva body navíc hráč, co má nejvíc žraloků. Dá se různě taktizovat, například "zabíjet" ryby tím, že přidáte spoluhráčovi třetí rybu ke dvoum, které mají stejné pozadí, čímž se na ně vztahuje "rybí prokletí" a všechny tři umírají (otočí se rubem). Využila jsem toto "rybí prokletí" dvakrát - pro zabití ryb v dceřině hejnu (u ní bylo dost jasné, které ryby sbírá, od začátku) a pro zabití ryb, které jsem nepotřebovala mít ve svém hejnu. Na konci hry totiž dostává tři bonusové body ten, kdo má ve svém hejnu víc svých ryb, než cizích.
Dceřino hejno:

Dceřino hejno:

bezkonkurenčně nejvíc žraloků (ty se dávají na rybku, která tak mizi z hejna) a chobotnic (ty se dávají na korálové útesy).
Ačkoli Djeco podle mě děti často podceňuje a přístupnost bych kolikrát snížila i o dva roky, u této hry si myslím, že věkové doporučení odpovídá. Dceři je takřka osm a zvládla hru bez problémů. Myslím ale, že i sedmileté děti už ji zvládnou dobře. Mladší by mohly mít problémy soustředit se na tolik věcí zaráz (bod dostávám i za kažou "svou" rybu i v cizím hejnu, tak musím sledovat, jak hejno budují i spoluhráči, zároveň se musím snaži, abych neměla vedle sebe dvě ryby se stejným pozadím, aby mi je spoluhráč nezabil "rybím prokletím", a ještě k tomu kontrolovat chobotnice a žraloky).

Hra vyžaduje docela místo - mrkněte na fotky - takže není úplně vhodná třeba do restaurace. Ale je to super hra na domácí hraní!

Vpravo úryvek z našeho domácího hraní.
Manželovo hejno

Manželovo hejno

nejvyšší estetická kvalita - a ty fialové rybky jsou moje!
Moje hejno:

Moje hejno:

záměrne jsem si zabila tři rybky, které nebyly moje.
Naše rozhraná

Naše rozhraná

partie.
Věk: 8 + / pro 2 - 4 hráče
25.05.18 11:54
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Osobní převzetí zde bohužel není možné.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
Osobní převzetí je možné ve všední dny mezi 9-16 zde:

ELMS Service
Budova B6
Ve žlíbku 1800/77
193 00 Horní Počernice

Vždy vyčkejte na potvrzující email, jinak není možné hračky vydat.
723403040
739053950 (pouze SMS)
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY

TOPlist
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one