Morčata - Kateřina Černá

Výrobce: Bylo nebylo (ČR)
Kód: By11
Dostupnost: Skladem
60 Kč
V pozůstalosti rodiny Černých se zachovaly dětské dopisy sourozenců Kateřiny, Soni a Ivana. Soně bylo v té době (rok 1950) 12 let a její dopisy jsou adresovány babičce a dědečkovi, kteří tenkrát žili v Brně. Tato kniha je souborem těchto dopisů.

Soňa píše prarodičům o svých morčatech Jendovi, Nikyně, Žížovi a dalších, a mimoto o dalších zajímavostech ze svého života - třeba že její bratr Ivan byl na filmu "Kubánští kozáci" a cestou ho jiný chlapec poblinkal, nebo že Vítek zase utekl ze školky, aby pozoroval veverky, případně, že měla dnes na oběd husu.

Soniny dopisy jsou vtipné, a dokládají mimo jiné i specifika života dětí v komunistickém Československu (např. nácvik ruských písní či návštěva sovětského muzikálu Kubánští kozáci).
Dopisy jsou

Dopisy jsou

psané na stroji.
"Kateřina Černá vystudovala malbu v ateliéru Karla Součka na AVU. Rukopis její tvorby je od počátku velmi ženský a lyrický, čímž se liší od svých spolužáků a pedagogů. Svou první autorskou knížku vydala v roce 1962. Ručně psaný sešitek odpovídal poetickému stylu jejího díla. Od té doby vydávala pod hlavičkou „Soukromého rukodělného vydavatelství Grafoman“ umělecky zpracované rukopisy, vždy v jednom exempláři nebo vydané vlastním nákladem jako příležitostné tisky. Tyto sešity jsou buď psány a ilustrovány rukou, nebo jsou zpracovány grafickými technikami leptu a linorytu...

Minulý rok objevila rukopisy paní Černé grafička a nakladatelka Anna Pleštilová, absolventka UMPRUM a majitelka nakladatelství Bylo Nebylo. To se věnuje vydávání poezie, autorských knih, knížek pro děti i beletrie pro dospělé, které vznikají pod rukama několika autorů, jsou pečlivě upravené a nezřídka ručně vázané. Umělecky laděné rukopisy Kateřiny Černé přesně odpovídají poetickému zaměření nakladatelství, a tak je Anna Pleštilová začala v malém nákladu vydávat." Zdroj: Lidové noviny
Text na

Text na

předsádce.

Rozměry: 20 x 14,5 cm
Počet stran: 16
paperback, vázané nití
Věk: 6 +
22.01.19 13:03
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Slouží po předchozí domluvě i jako výdejní místo.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
+420 705114823
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.

TOPlist
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one