Morčata - Kateřina Černá

Výrobce: Bylo nebylo (ČR)
Kód: By11
Dostupnost: Skladem
60 Kč
V pozůstalosti rodiny Černých se zachovaly dětské dopisy sourozenců Kateřiny, Soni a Ivana. Soně bylo v té době (rok 1950) 12 let a její dopisy jsou adresovány babičce a dědečkovi, kteří tenkrát žili v Brně. Tato kniha je souborem těchto dopisů.

Soňa píše prarodičům o svých morčatech Jendovi, Nikyně, Žížovi a dalších, a mimoto o dalších zajímavostech ze svého života - třeba že její bratr Ivan byl na filmu "Kubánští kozáci" a cestou ho jiný chlapec poblinkal, nebo že Vítek zase utekl ze školky, aby pozoroval veverky, případně, že měla dnes na oběd husu.

Soniny dopisy jsou vtipné, a dokládají mimo jiné i specifika života dětí v komunistickém Československu (např. nácvik ruských písní či návštěva sovětského muzikálu Kubánští kozáci).
Dopisy jsou

Dopisy jsou

psané na stroji.
"Kateřina Černá vystudovala malbu v ateliéru Karla Součka na AVU. Rukopis její tvorby je od počátku velmi ženský a lyrický, čímž se liší od svých spolužáků a pedagogů. Svou první autorskou knížku vydala v roce 1962. Ručně psaný sešitek odpovídal poetickému stylu jejího díla. Od té doby vydávala pod hlavičkou „Soukromého rukodělného vydavatelství Grafoman“ umělecky zpracované rukopisy, vždy v jednom exempláři nebo vydané vlastním nákladem jako příležitostné tisky. Tyto sešity jsou buď psány a ilustrovány rukou, nebo jsou zpracovány grafickými technikami leptu a linorytu...

Minulý rok objevila rukopisy paní Černé grafička a nakladatelka Anna Pleštilová, absolventka UMPRUM a majitelka nakladatelství Bylo Nebylo. To se věnuje vydávání poezie, autorských knih, knížek pro děti i beletrie pro dospělé, které vznikají pod rukama několika autorů, jsou pečlivě upravené a nezřídka ručně vázané. Umělecky laděné rukopisy Kateřiny Černé přesně odpovídají poetickému zaměření nakladatelství, a tak je Anna Pleštilová začala v malém nákladu vydávat." Zdroj: Lidové noviny
Text na

Text na

předsádce.

Rozměry: 20 x 14,5 cm
Počet stran: 16
paperback, vázané nití
Věk: 6 +
22.01.19 13:03
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Osobní převzetí zde bohužel není možné.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
Osobní převzetí je možné ve všední dny mezi 9-16 zde:

ELMS Service
Budova B6
Ve žlíbku 1800/77
193 00 Horní Počernice

Vždy vyčkejte na potvrzující email, jinak není možné hračky vydat.
723403040
739053950 (pouze SMS)
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY
Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one