Výrobce: Jakost (ČR)
Kód: Ja4
Dostupnost: Skladem
398 Kč
Novinka z nakladatelství Jakost, od nějž známe již D.O.M.E.K., D.E.S.I.G.N. a Z.A.H.R.A.D.U. Tato kniha je koncipovaná trochu jinak - je tady více čtení a kniha je rozdělená do pěti kapitol: Co je to zvuk?, Kde je hudba?, Stroje na výrobu hudby, Kým jsou hudebníci? a Hudba je jazyk.

Naše nejoblíbenější dvoustrana je 82-83, kde máte návod, na co hrát, abyste zněli jako slavní Einstürzende Neubauten. Je to snadné: potřebujete plastové láhve, lepící pásku, kolo od bicyklu, disk kola od auta, deku, trubky, klacky, řetěz, 4 listry vody, papírové kapesníky a zápalky (poslední dvě ingredience bych radši držela dál od sebe!!). Easy peasy!

Nakladatelé ke knize vytvořili i webovou stránku, kde se můžete zaposlouchat do úryvků z děl tvůrců, s nimiž se v knize seznámíte. Link níže!
Zkušebna doma

Zkušebna doma

- běžný začátek.
Tady se dočteme

Tady se dočteme

něco o Johnu Cageovi a o jeho slavné skladbě 4'33''.
Co je hudba? Kde ji hledat? A jak ji lze tvořit? Za posledních sto let se dramaticky rozšířily možnosti, jak chápat a vytvářet hudbu. Svět hudby se proměnil ve fascinující krajinu nepřeberného množství přístupů a jejich výsledků. Knížka H.U.D.B.A. představuje pestrý výběr příkladů, které demonstrují některé z těchto přístupů.

A aby byl zážitek z objevování dokonalý, je kniha doprovázena stránkou poslechovnik.cz, aby si čtenář mohl pustit ukázku z práce každého ze zmíněných autorů.
Fíha:

Fíha:

quadrangularis reversum, zymo-xyl a diamantová marimba. To asi potřebujeme doma!
Potkáte se nejen s činnými hudebníky, ale i s umělci a experimentátory se zvukem: s americkým skladatelem Johnem Cagem, který tvrdil, že "všechno je hudba", protože zvuky nejde rozdělit na více a méně hudební, s Markem Bainem, který pomocí speciálních přístrojů zaznamenává zvuky uvnitř konstrukcí staveb a pak je na koncertech přehrává, s Wolfgangem von Kempelem, který sestrojil mluvící stroj, s The Beatles coby autory, kteří jako první na desce zaznamenali kytarové vazby, či s Brianem Eno, příkladem toho, že hudebník nemusí nutně vystudovat hudební školu, aby ovlivnil vývoj hudby po celém světě.

Celkem se knížka H.U.D.B.A. zabývá přístupy 66 autorů a je tak skvělým startovním můstkem k bádání v nepřeberné krajině hudby. A to nejen pro děti!
Něco o spojení

Něco o spojení

elektronických zvukových efektů a nahrávek chlapeckých hlasů.
Theremin -

Theremin -

nástroj, o němž jsme doma dosud neslyšeli, ale po přečtení, o co jde ho asi nutně potřebujeme!
Hudba je všude

Hudba je všude

kolem nás! Tady něco o tom, jak je občas príma dirigovat námořní flotilu, sirény, dělostřelecké baterie a vojáky se samopaly. (Doma nezkoušejte!)
Fraktál

Fraktál

k poslouchání! Matematika a hudba k sobě měli vždycky blízko!
Věk: 7 +
21.09.18 09:26
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Osobní převzetí zde bohužel není možné.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
Osobní převzetí je možné ve všední dny mezi 9-16 zde:

ELMS Service
Budova B6
Ve žlíbku 1800/77
193 00 Horní Počernice

Vždy vyčkejte na potvrzující email, jinak není možné hračky vydat.
+420 705114823
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.
Icons made by Freepik from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY

TOPlist
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one