Výrobce: Jakost (ČR)
Kód: Ja4
Dostupnost: Skladem
398 Kč
Novinka z nakladatelství Jakost, od nějž známe již D.O.M.E.K., D.E.S.I.G.N. a Z.A.H.R.A.D.U. Tato kniha je koncipovaná trochu jinak - je tady více čtení a kniha je rozdělená do pěti kapitol: Co je to zvuk?, Kde je hudba?, Stroje na výrobu hudby, Kým jsou hudebníci? a Hudba je jazyk.

Naše nejoblíbenější dvoustrana je 82-83, kde máte návod, na co hrát, abyste zněli jako slavní Einstürzende Neubauten. Je to snadné: potřebujete plastové láhve, lepící pásku, kolo od bicyklu, disk kola od auta, deku, trubky, klacky, řetěz, 4 listry vody, papírové kapesníky a zápalky (poslední dvě ingredience bych radši držela dál od sebe!!). Easy peasy!

Nakladatelé ke knize vytvořili i webovou stránku, kde se můžete zaposlouchat do úryvků z děl tvůrců, s nimiž se v knize seznámíte. Link níže!
Zkušebna doma

Zkušebna doma

- běžný začátek.
Tady se dočteme

Tady se dočteme

něco o Johnu Cageovi a o jeho slavné skladbě 4'33''.
Co je hudba? Kde ji hledat? A jak ji lze tvořit? Za posledních sto let se dramaticky rozšířily možnosti, jak chápat a vytvářet hudbu. Svět hudby se proměnil ve fascinující krajinu nepřeberného množství přístupů a jejich výsledků. Knížka H.U.D.B.A. představuje pestrý výběr příkladů, které demonstrují některé z těchto přístupů.

A aby byl zážitek z objevování dokonalý, je kniha doprovázena stránkou poslechovnik.cz, aby si čtenář mohl pustit ukázku z práce každého ze zmíněných autorů.
Fíha:

Fíha:

quadrangularis reversum, zymo-xyl a diamantová marimba. To asi potřebujeme doma!
Potkáte se nejen s činnými hudebníky, ale i s umělci a experimentátory se zvukem: s americkým skladatelem Johnem Cagem, který tvrdil, že "všechno je hudba", protože zvuky nejde rozdělit na více a méně hudební, s Markem Bainem, který pomocí speciálních přístrojů zaznamenává zvuky uvnitř konstrukcí staveb a pak je na koncertech přehrává, s Wolfgangem von Kempelem, který sestrojil mluvící stroj, s The Beatles coby autory, kteří jako první na desce zaznamenali kytarové vazby, či s Brianem Eno, příkladem toho, že hudebník nemusí nutně vystudovat hudební školu, aby ovlivnil vývoj hudby po celém světě.

Celkem se knížka H.U.D.B.A. zabývá přístupy 66 autorů a je tak skvělým startovním můstkem k bádání v nepřeberné krajině hudby. A to nejen pro děti!
Něco o spojení

Něco o spojení

elektronických zvukových efektů a nahrávek chlapeckých hlasů.
Theremin -

Theremin -

nástroj, o němž jsme doma dosud neslyšeli, ale po přečtení, o co jde ho asi nutně potřebujeme!
Hudba je všude

Hudba je všude

kolem nás! Tady něco o tom, jak je občas príma dirigovat námořní flotilu, sirény, dělostřelecké baterie a vojáky se samopaly. (Doma nezkoušejte!)
Fraktál

Fraktál

k poslouchání! Matematika a hudba k sobě měli vždycky blízko!
Věk: 7 +
21.09.18 09:26
petra.dominkova
!!! POZOR !!!
Nemáme kamenný obchod, adresa je pouze sídlo firmy.
Slouží po předchozí domluvě i jako výdejní místo.

Hračky Odjinud
Slezská 65
Praha 3 - Vinohrady
130 00
hrackyodjinud@gmail.com
+420 705114823
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách. Dozvíte se, co je u nás nového, získáte přístup k našim soutěžím a můžete se s námi podílet na výběru zboží pro náš obchod. Newsletter rozesíláme maximálně jedenkrát měsíčně a každý bude obsahovat i slevový kupón. Zapsáním emailu do formuláře níže vyjadřujete souhlas se "Zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletteru", odkaz na ně najdete níže.

TOPlist
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

(Platí výhradně u plateb v hotovosti.)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one