❤️ Doprava 🚗 zdarma u objednávek nad 1888 Kč. ❤️ Ke každému 🛒 dodáváme kupon na 10% slevu. ❤️ Při registraci máte hned 2% slevu. ❤️
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte nám.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 888 Kč a máte dopravu ZDARMA
Blog
Hity roku 2022
Mrkněte se, jaké hračky u nás bodovaly v roce 2022. Největším hitem byly malá polystyrenová letadýlka, která dělají úžasné zákuty. číst celé
And the winner is... TOP 5 roku 2021
Taky vás zajímá jaké byly u nás hity roku 2021? V první pětce se umístilo i malé polystyrenové letadlo, které v ČR nabízíme jen my, a taky dva originá... číst celé
Znám roční období - zábavná hra pro nejmenší
Maminka Hanka vyzkoušela se svými dvěma syny hru Znám roční období, kterou nabízíme v ČR jen my. Jsme rádi, že nám potvrdila vysokou kvalitu hračky - ... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Newsletter zasíláme jednou za měsíc a informujeme vás v něm o našich novinkách, vyhlašujeme různé soutěže a vždy sdílíme i slevový kupón. Často taky umožňujeme objednávku zboží přímo na vaše přání.

Z odběru newsletteru se můžete kdykoli odhlásit.

doprava zdarma

  1. Hračky odjinud
  2. Blog
  3. Hrajeme si za vás
  4. Promítáme si home-made filmy

Promítáme si home-made filmy

Domácí promítačku od Z neznáma jsme jako milovníci filmu museli doma samozřejmě vyzkoušet. Původní nápad jsme trošku vylepšili, a poradíme vám, jak si promítnout nejenom obrázek, ale celý film! Pravda, bude se skládat jen z pěti, možná šesti obrázků, ale i tak se dají vymyslet bezva filmy!

Promítačka k vám dorazí složená v obálce formátu A3. Obsah balení vidíte vedle na obrázku: rozložená kartonová krabice, lupa, fixa, držák baterií, LED světýlko, páska, lepítka, folie, a papír s okénky na cvičné kresby.

Krabice je z poměrně tvrdého kartonu, proto na nutné úpravy doporučujeme raději řezací nůž (aby vaše okénko na lupu nebylo tak okousané jako naše, které jsme se snažili vystřihnout nůžkami). K sestavení promítačky bude tak určitě zapotřebí i dospělé osoby.

Prvně je tedy třeba vyříznout otvor, do něhož musíte zevnitř připevnit lupu. Papírová páska, kterou se má připevnit, ovšem lupu neudrží, takže radíme využít nějakou bytelnější, silnější pásku, kterou doma jistě najdete.

Každý krok výroby je popsán a vyfocen na přiloženém návodu.

Z druhé strany lupy musíte připevnit držák na baterky. Pozor - je skutečně nezbytné, abyste dráty vedly vnějškem (jak je vidět na obrázku níže), to vám při projekci umožní dobře nasměřovat LED žárovičku, která je uvnitř krabice, a kterou potřebujete posvítit přesně do lupy.

Pak stačí proříznout otvor, kudy budete vkládat fólii s obrázky. Tento otvor prořízněte řezacím nožem, a snažte se, aby byl co nejtenčí - krabici je totiž potřeba uzavřít (zalepit), a pokud vám tam budou propadávat folie, budete ji muset zase rozlepovat.

Jak je vidět, výroba je trochu náročnější - děti se jistě mohou účastnit, ale řezací nůž jim do ruky nepatří!

Po složení promítačky nadchází ten nejzábavnější moment: je třeba si vymyslet vlastní příběh, a na průsvitnou folii ji nakreslit. Výrobce mluví o jednom obrázku, ale i na přiloženou folii se vejde obrázků hned několik. Pokud byste chtěli nějakou výzvu, pořiďte si delší folie, a můžete experimentovat i dál.

My jsme si vymysleli dva dramatické příběhy: první je o smajlíkovi, který se sice prvně směje, ale pak ho něco rozesmutní, a druhý je o tom, jak někdo slízal celou zmrzlinu, a dokoce snědl i kornoutek!

Nezapomeňte, že obrázky se vám promítnou "vzhůru nohama", tak je musíte do otvoru vkládat správným směrem - mrkněte se na úplně poslední fotografii vpravo dole (ne, to není tam, kde byl ten Patočkův článek!).

Ani jsme nepotřebovali přiložené papírové "stripy" na nacvičování příběhů. Vy je smozřejmě použít můžete, nebo si je můžete ponechat, až na vás přijde nálada vytvořit si nějaký komiks - na ně by se hodily výtečně.

Celkové naše hodnocení:

  • sestrojení promítačky je obtížné, menší děti ho sami nezvládnou, pokud by se na tom měli podílet sami, tak bychom navrhovali tak 10+
  • používání promítačky je naopak velice jednoduché, a taky dosti zábavné, tady bychom mohli klidně jít už na 3+
  • bezva rodinná zábava na dlouhé večery, k zakoupení TADY
Sdílejte příspěvek s přáteli